گیاهان داروییدانستنی

گیاهان دارویی موثر در درمان ویروس کرونا – 7 گیاه برای درمان کرونا

درمان کرونا با طب سنتی

امروزه ویروس کرونا به یکی از بزرگترین ترس های بشر تبدیل شده است و حتی فعالیت بسیاری از کسب و کار ها را مختل کرده است. اما هنوز به طور کامل تمامی افراد جامعه واکسینه نشدند و در مقابل این ویروس ایمنی لازم را ندارند. همچنین واکسن های مختلف ایمنی 100% ایجاد نمی کنند.

 به همین خاطر تصمیم گرفتم تا مقاله ای برای شما بنویسم و در آن چند گیاه موثر در درمان کرونا را به همراهان عزیز جایاگرین معرفی نمایم.

در این مقاله از جایاگرین قصد داریم تا چند گیاه دارویی موثر در درمان و پیشگیری از ویروس کرونا را به شما معرفی نماییم، پس حتما تا انتها این مقاله همراه ما باشید.

آیا درمان کرونا با طب سنتی و گیاهان امکان پذیر است؟

به عقیده برخی از متخصصان طب سنتی بیماری کرونا مانند بیماری سرماخوردگی است که باعث سردی بدن می شود و می توان با رژیم غذایی و گیاهان دارویی آنرا درمان کرد. همچنین این افراد باور دارند که برخی از گیاهان باعث ایجاد ایمنی در برابر بیماری کرونا در بدن می شوند و احتمال ابتلا به ویروس کرونا توسط این گیاهان کاهش می یابد. در ادامه گیاهان دارویی موثر در درمان این ویروس را برای شما آورده ایم.

1- آویشن در درمان کرونا

محققان و متخصصان طب سنتی با آزمایش هایی که انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که گیاه آویشن در جدا کردن ارتباط بین ویروس های کرونا موثر است و می تواند باعث درمان این بیماری گردد.

برای بررسی تاثیر گیاه آویشن در درمان کرونا آزمایشی انجام شده که در این آزمایش تصویر سی تی اسکن ریه، درگیری کامل ریه اشخاص مبتلا را نشان می داد. به این افراد چندین روز گیاه آویشن به شکل جوشانده و دمنوش داده شد و با گذشت چند روز از مصرف آویشن، سی تی اسکن ریه عفونت های منقطع را نشان داد. تمامی این افراد پس از چند روز مصرف آویشن به طور کامل بهبود یافتند.

بنابراین متخصصان طب سنتی دمنوش آویشن و جوشانده آویشن را یک روش درمان گیاهی ویروس کرونا دانستند.

همچنین این گیاه می تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شود و احتمال ابتلا به این ویروس را کاهش دهد، پس توصیه می شود تا با مصرف دمنوش آویشن در این روز ها، سیستم ایمنی خود را تقویت کنید.

آویشن-در-درمان-کرونا
گیاه آویشن

2- آیا زنجبیل برای درمان کرونا موثر است؟

با تحقیقات انجام شده در مورد این گیاه مشخص شد که گیاه زنجبیل به ویژه جوشانده زنجبیل به علت افزایش دما بدن تاثیر بسزایی در درمان ویروس کرونا خواهد داشت. همچنین متخصصان طب سنتی گیاه زنجبیل و جوشانده آنرا یکی از گیاهان موثر در درمان کرونا معرفی کردند.

همانطور که گفته شد متخصصان طب سنتی، این بیماری را از بیماری های سرد می دانند که با گرم کردن بدن می توان با آن مقابله کرد، زنجبیل به علت گرم بودن می تواند در بهبودی سریعتر بیماری کرونا تاثیر گذار باشد.

زنجبیل-دارو-کرونا
زنجبیل برای درمان کرونا

3- جوشانده مریم گلی موثر در درمان و پیشگیری از کرونا

جالب است بدانید مریم گلی به علت داشتن خواص دارویی زیاد در ساخت داروی بیماری HIV موثر است و همچنین از این گیاه برای درمان بیماری ایدز نیز استفاده می شود. جوشانده مریم گلی به علت داشتن خواص ضد ویروسی و ضد عفونی در درمان اکثر بیماری ها به ویژه کرونا تاثیر دارد.

گیاه مریم گلی توسط تعداد زیادی از متخصصان طب سنتی برای درمان ویروس کرونا معرفی شده است و به گفته این پزشکان، می توانید در صورت ابتلا به این ویروس با مصرف جوشانده آن به سرعت بهبود یابید.

دقت داشته باشید که برخی از پزشکان طب سنتی، گیاه دیگری را به اشتباه، مریم گلی معرفی می کنند، نام علمی این گیاه salvia است که می تواند به خوبی بیماری کرونا را درمان نماید.

مریم-گلی
گیاه مریم گلی

4- آیا شیرین بیان باعث درمان کرونا می شود؟

شیرین بیان یکی دیگر از گیاهان دارویی است که برای درمان ویروس کرونا توصیه می شود. این گیاه به علت تقویت سیستم ایمنی در درمان سریعتر و جلوگیری از ابتلا به این ویروس موثر می باشد.

جالب است بدانید برخی از مختصصان روی این گیاه دارویی، آزمایش هایی انجام داده اند و به این نتیجه رسیده اند که عصاره و مواد این گیاه می تواند، پروتئین های سطحی ویروس کرونا را از بین ببرد و باعث نابودی این ویروس در بدن شود.

برای مصرف شیرین بیان توصیه می شد که جوشانده آنرا همراه با عسل مصرف کنید تا سیستم ایمنی بدن شما به خوبی تقویت شود و در برابر این ویروس مقاوم شوید.

شیرین-بیان-در-درمان-کرونا
شیرین بیان

5- دمنوش پنج گیاه در درمان کرونا

در بالا چهار گیاه دارویی برای درمان ویروس کرونا و تقویت سیستم ایمنی معرفی شد اما یکی از متخصصان طب سنتی به نام دکتر شکوری بیان کردن که دم کردن 5 گیاه می تواند تاثیر بسیار چشمگیری در درمان ویروس کرونا داشته باشد. ترکیبات این دم کرده عبارت هستند از: زوفا، زنجبیل، مریم گلی، شیرین بیان و آویشن

تاثیر دمنوش پنج گیاه

دکتر شکوری بیان کردن که ویروس کرونا مانند ویروس سرما خوردگی بدن را به سمت سردی و بلغمی می برد که با گیاهان گرم می توان این بیماری را درمان کرد. همچنین وی بیان کردن که این داروه ها می تواند به دلیل تقویت سیستم ایمنی بدن باعث درمان بیماری کرونا شود.

وی بیان کردن که گرم نگه داشتن بدن در درمان و پیشگیری از بیماری کرونا موثر است و این دمنوش می تواند به خوبی بدن را گرم نگه دارد.

6- سیاهدانه برای درمان کرونا

نه تنها طبیبان ایران، بلکه محققان خارجی نیز عنوان کردند که گیاه سیاهدانه تاثیر چشمگیری در درمان ویروس کرونا دارد. مدیکال اکسپرس که یک پایگاه خبری خارجی است بیان کرد که گیاه سیاه دانه که در غرب آسیا رشد می کند می تواند بیماری ها و عفونت های مختلف را درمان نماید.

طبق بررسی های انجام شده مشخص شده که گیاه سیاهدانه می تواند به پروتئین های کرونا بچسبد و مانع از عفونت ریوی شود.

توصیه می شود گیاه سیاهدانه را همراه با عسل در صبحانه مصرف کنید که سیستم ایمنی شما به خوبی تقویت گردد.

سیاهدانه-و-عسل-برای-درمان-کرونا
سیاهدانه و عسل

7- سایر گیاهان برای درمان ویروس کرونا

به گزارش کلینیک طب سنتی ایران، گیاهان موثر در درمان ویروس کرونا عبارت هستند از: اسطخودوس، زرشک، نیلوفر آبی سفید، انجیر، وارنگ، زعفران، گشنیز، گل گاو زبان، گل محمدی، میخک هندی، نعناع، هلیله سیاه، برگ بو، لیمو، هل، نارج و …

همچنین دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد که گیاهان زنجبیل، خولنجان، دارچین، گیاهان آقطی، جنسینگ، آلوئه ورا، گریپ فود، گون و آویشن به علت تقویت سیستم ایمنی بدن در درمان این ویروس و جلوگیری از ابتلا به آن موثر هستند.

صحبت از گیاه آلوئه ورا شد، شما می توانید در وب سایت جایاگرین، مقالات خواص آلوورا و راهنما نگهداری از آلوئه ورا را مطالعه نمایید.

درمان-گیاهی-کرونا
سایر گیاهان برای درمان کرونا

جمع بندی

در این مقاله از جایاگرین سعی کردیم تا موثر ترین گیاهان دارویی برای تقویت سیستم ایمنی و درمان بیماری کرونا را برای شما بیان کنیم. همانطور که گفتیم پزشکان طب سنتی این ویروس و بیماری را مانند سرما خوردگی می نامند که با گرم کردن بدن می توان آنرا درمان کرد.

در این گزارش گیاهان دارویی موثر برای درمان این ویروس گفته شد و امید است واقعا بشود با گیاهان دارویی این ویروس را درمان کرد.

البته دقت داشته باشید زمانی که به ویروس کرونا مبتلا شدید حتما به پزشک مراجعه کنید و اگر می خواهید از گیاهان دارویی برای درمان بیماری خود استفاده نمایید، پزشک خود را در جریان این موضوع قرار دهید.

اگر شما هم گیاهانی می شناسید که می تواند در درمان بیماری کرونا و روند بهبود این بیماری موثر باشد حتما در قسمت نظرات و دیدگاه ها برای ما بنویسید که آنرا در این مطلب اضافه نماییم.

جایاگرین

جایاگرین | راهنمای جامع نگهداری گیاهان - جایاگرین فعالیت خود را از سال 99 در زمینه گیاهان آغاز کرده است. در این وب سایت سعی کردیم تا هر آنچه برای نگهداری، پرورش، تکثیر و رفع بیماری های گیاهان احتیاج دارید را به شما توضیح دهیم.

‫4 دیدگاه ها

  1. سلام
    ممنون از مطلب خوبتون
    مقاله مفید و جامعی بود
    کاشی زودتر کرونا تمومشه همه راحت بشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا