درباره جایاگرین

به دلیل علاقه زیاد به نگهداری از گیاهان همیشه در جستجوی گیاهان مختلف بودم، اما موردی که همیشه با آن مشکل داشتم، روش های نگهداری گیاهان بود، خود شما بهتر می دانید که گیاهان مختلف شرایط مختلفی برای نگهداری دارند و اگر این شرایط به درستی رعایت نشود موجب از بین رفتن گیاه می گردد.
اکثر اوقات در اینترنت به دنبال بهترین روش برای نگهداری و تکثیر گیاهانم بودم که در اغلب اوقات نمی توانستم مطلب مناسبی پیدا کنم. همیشه با خود فکر می کردم که چرا یک وب سایت مرجع برای گیاهان ساخته نشده که در مورد همه یا حداقل بیشتر گیاهان اطلاعات مفیدی را منتشر کرده باشد، اینگونه بود که تفکر ساخت یک وب سایت در زمینه پرورش گیاهان در من شکل گرفت.
سپس با یکی از دوستان مشورت کردم و از او در مورد این تفکر خود سوالاتی پرسیدم. او به ایده من واکنش مثبتی نشان داد و من را به راه اندازی یک وب سایت ترغیب کرد، سپس تصمیم به راه اندازی وب سایتی جامع در مورد نگهداری و پرورش انواع گیاهان گرفتم.
یکی از چالش های اصلی در راه اندازی این وب سایت، انتخاب نام آن بود، در ابتدا قرار بود تا این وب سایت به نام "آوند" فعالیت خود را آغاز کند، اما نام این دامنه قبلا توسط یک نفر دیگر ثبت شده بود. کار سخت من شروع شد و من روزانه ساعت ها به اسم این سایت فکر می کردم.
یک روز با بعد از چند ساعت فکر کردن نام جایا نظرم با جلب کرد. شاید شما هم از خود پرسیده باشید که جایا به چه معناست؟! باید به شما بگویم جایا نام درختی قدیمی و ایرانی است که سالیان سال از عمر آن می گذرد، و در حال حاضر تعداد زیادی از این درخت باقی نمانده است.
خواستم نام جایا را به عنوان اسم و آدرس سایت انتخاب کنم که متاسفانه این نام هم ثبت شده بود. بنابراین دامنه جایاگرین را ثبت کردم و فعالیت این وب سایت شروع شد ......
جایاگرین در اواخر سال 99 راه اندازی شد و هدف اصلی آن انتشار مطالب کاربردی برای نگهداری، پرورش و تکثیر گیاهان بود.
مطالب این سایت توسط خود بنده که مدیر سایت هستم منتشر می شود. من پس از تحقیق و پرس و جو در مورد گیاهان، این مطالب را برای شما می نویسم و امیدوارم تا برای شما کاربردی واقع شده باشد.
امید است روزی جایاگرین آنقدر کامل شود که در مورد تمامی گیاهان موجود در جهان بتوان در آن مطلب پیدا کرد. از شما دوستان عزیزم صمیمانه خواهشمندم تا نظرات و پیشنهادات خود را در مورد جایاگرین در فرم پایین برای من بنویسید تا به بهبود عملکرد این وب سایت کمک کنید.
همچنین اگر در مورد هر گیاهی نیاز به اطلاعات داشتید آنرا برای من بنویسید تا در کوتاه ترین زمان، یک مقاله در مورد آن منتشر کنم. باز هم از همراهی شما با وب سایت جایاگرین صمیمانه متشکرم .....

دکمه بازگشت به بالا